Біо котельні

Біокотельні

Група компаній „Нива Переяславщини”  робить все необхідне для збереження навколишнього середовища, впроваджуючи нові альтернативні програми з енергозбереження.

У рамках управління енергоефективності, Група придбала й вдало експлуатує 8 сучасних біокотелень на соломі (виробництва компанії «Maskinfabrikken Faust ApS», Данія), які дозволяють повністю відмовитися від використання природного газу. Екологічно чистої, теплової енергії, цілком вистачає для забезпечення всіх свинокомплексів компанії. Переваги цього методу очевидні, адже солома володіє відмінною властивістю - вона СО2- нейтральна (при зростанні зернових поглинається стільки ж СО2, скільки і при спалюванні соломи), а це означає, що біопаливо, виготовлене з соломи, є екологічно чистим і безпечним джерелом енергії.

Достатню кількість соломи забезпечують власні поля Групи компаній "Нива Переяславщини", де після кожного прибирального року солому збирають та пакують у брикети і пелети. Даний метод має ще один істотний плюс, адже  солома досить економічний ресурс. На думку вітчизняних аналітиків даний стратегічний ресурс в Україні не використовується активно, виключно через нестачу подібного досвіду в Україні .

Проаналізувавши позитивний досвід Данії, яка є лідером у використанні даного ресурсу, Група компаній зупинила свій вибір на продукції данської компанії «Maskinfabrikken Faust ApS». Біокотли Faust Е28 - 4 з ручним розпалом використовуються для опалення та гарячого водопостачання на кожному свинокомплексі по відгодівлі тридцятитисячного поголів'я свиней в рік.

Схема використання котла досить проста. Паливо подається в топку трактором, з переднім навантаженням. Котел має блок управління, що дозволяє точно подавати повітря, вимірюючи рівень кисню, і забезпечувати оптимальне горіння палива. Тепло від згоряння поглинається поверхнями нагріву котла, які охолоджуються водою. Вода подається шляхом природної циркуляції в накопичувальний бункер, звідки через шарнірні підвіски потрапляє в котел.